KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14738198
nr 1473 8198
Pentti Veroma
(1903-1979), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 48. Olja på duk, 49x38, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 6 juni 2022
kl 20:00:36
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr